Украина

Блоги -> Творчество -> Як сусід зі сусідкою кризу подолали (казка для дорослих)

Блог Ярослава Рачковського

Як сусід зі сусідкою кризу подолали (казка для дорослих)

Коли це було - не знаю, у якій державі - не відаю. Та й чи було?.. Так от, жили по сусідству парубок і дівчина. Між собою не зналися, у гості не заходили.

У той час чи не весь народ тієї держави пішов у купці. Начальник із підлеглим у купці пішли, вчений із неуком у купці пішли… Пішли у купці і сусід зі сусідкою. Юнак став возити товар з-за моря-океану, а дівчина - продавати той товар на ринку-базарі. Так і познайомилися.

І добре їм та справа торговельна попервах пішла. Не один мішок золота заробили… Аж тут навідалася у державу девальвація місцевої валюти. Що воно таке, ніхто не знав, а як з нею боротися, тим паче.

Повернувся парубок з далекої дороги додому, заморський товар здав на ринку, захотів прибуток порахувати. Рахував, рахував, а прибутку немає! Гадав день, у чому річ. Гадав ніч, у чому річ. Та й згадав, що знецінилася вітчизняна валюта порівняно із заморською. Отже, тому й товар не вигідно стало возити звідтіля додому. Враз зметикував, що тепер, значить, вигідніше возити товар у зворотньому напрямку, з дому за океан. Але тут таки до нього дійшло, що возити ж нічого (народ у купці пішов) і важко зітхнув.

Щоб почути добру пораду, пішов юнак до місцевого мудреця. Мудрець вислухав парубка та й порадив йому звернутися з проханнями до митника, до прикордонника та до поліцейського, щоб ті хоч трішки зменшили розмір данини. Тоді парубку який-неякий прибуток та залишиться.

Прислухався молодий купець до поради. Вертаючись із товаром, завітав до митника і вклонився йому низько. Мовляв, прошу тебе щиро, добра людино, зменш данину, бо непосильною стала. Та не послухав митник - не зменшив данину. Завітав юнак до прикордонника. Не прислухався до просьби прикордонник. Завітав до поліцейського - не прислухався і поліцейський.

Що ж тепер робити, міркував парубок. Міркував-міркував і зрештою вирішив піти вклонитися низько ще й сусідці, якій возив заморський товар. Може, вона заплатить за товар більшу ціну.

А було так, що юнак подобався тій дівчині. І вона йому подобалася. Та все їм ніколи було потоваришувати, закохатися. І вирішила сусідка поставити сусідові умову: заплатить за товар більшу ціну, якщо він сім днів і сім ночей усілякі її забаганки виконуватиме. Той довго не вагався і радо пристав на угоду.

Не мені розповідати про ті забаганки і не вам про них слухати… Так чи інак, але надалі пішла у молодих купців торговельна справа жвавіше. Тим паче, що девальвація зникла і сліду не залишила.

Та незабаром у тій державі стали рости податки, наче гриби у лісі після дощу. Продала дівчина увесь товар заморський на базарі, захотіла прибуток порахувати. Рахувала, рахувала, а прибутку немає. Гадала день, у чому річ. Гадала ніч, у чому річ. Та й згадала, що сплатила податків силу-силенну. Отже, тому й не вигідно стало торгувати на ринку. Враз зметикувала, що тепер місцевим товаром вигідніше торгувати. Але тут таки до неї дійщло, що місцевого товару немає (народ у купці пішов) і важко зітхнула.

Щоб почути добру пораду, пішла дівчина до мудреця. Той вислухав її та й порадив звернутися з проханнями до урядовця, до податківця та до директора ринку, щоб хоч трішки зменшили розмір данини. Тоді дівчині який-неякий прибуток та залишиться.

Прислухалася торговка до поради. Йдучи платити податки, завітала до урядовця і низько йому вклонилася. Мовляв, прошу тебе щиро, добра людино, зменш данину, бо непосильною стала. Та не послухав урядовець - не зменшив данину. Завітала вона до податківця з уклінною просьбою. Не прислухався до просьби податківець. Завітала до директора ринку - не прислухався і директор ринку.

Що ж тепер робити, міркувала дівчина. Міркувала-міркувала і зрештою вирішила піти вклонитися низько ще й сусідові, який возив товар з-за моря-океану. Може, він ціну на товар скине. Девальвація ж то вже геть пішла. Так і вчинила. А юнак теж поставив сусідці умову: ціну скине, якщо вона сім днів і сім ночей усілякі його забаганки виконуватиме. Та довго не вагалася і радо пристала на угоду. Так-так, не мені про ті забаганки розповідати і не вам про них слухати…

І налагодилася у молодих купців знову торговельна справа. Хоча і митник, і прикордонник, і поліцейський, і урядовець, і податківець, і директор ринку, і не лише вони про купців не забували, несподіванки їм щоразу готували, та сусід зі сусідкою вже були навчені, тож і прибуток знали, як отримати, і вільний час знали, як провести. А невдовзі вони одружилися…
Опублікований:31 Січня 2019 23:48
Перегляди:251 статистика
Коментарі:0
Популярність:1
Автор:
   Коментарі


Для роботи з розділом потрібно зареєструватися або увійти в систему.
Реєстрація
Ім'я
E-mail
Пароль
Увійти через˜

Вхід
Email
Пароль
RSS коментарі блогу


Не пропусти кастинг!
Киев, від 1 до 70 років ч. і ж. , Оплачується

Киев, від 15 до 20 років чоловіки , Оплачується


© ACMODASI, 2010 - 2020

Всі права захищені.
Матеріали, що знаходяться на цьому сайті належать їх правовласникам. Використовувати будь-які матеріали з цього сайту заборонено без попередньої домовленості з їх власником. При копіюванні текстових або графічних матеріалів з ​​цього сайту активне посилання на сайт www.acmodasi.com.ua обов'язково повинне супроводжувати такий матеріал. Адміністрація сервісу не несе відповідальності за будь-яку інформацію розміщену на цьому ресурсі третіми особами.